Yandex
En Yeni ve Güncel Kapak Fotoğrafları | Facebook Zaman Tüneli Kapak Fotoğrafları ve Resimleri

Facebook Zaman Tüneli Kapak Fotoğrafları ve Resimleri


Ana Sayfa » Blog » En Yeni ve Güncel Kapak Fotoğrafları

Facebook’un dünya çapında yavaşça kullanıma açtığı yeni Zaman Tüneli görünümü, Facebook hesabınızda geçmişteki etkinliğinizi ve yaptığınız önemli şeyleri tekrar ortaya çıkararak onu bir albüm haline getiriyor.

Facebook’un standart profil görünümünün yerini alan Zaman Tüneli, yeniden eskiye doğru Facebook’ta paylaştığınız içerikleri sıraya diziyor ve bunları çift sütunlu bir görünümde size ve arkadaşlarınıza sunuyor. Liseden mezun olduğunuz tarih, evlilik tarihiniz, işe başlamanız, çocuk sahibi olmanız gibi hayatınızdaki tüm önemli noktalar, Zaman Tünelinizde görünüyor (tabi ki bu bilgileri girdiyseniz). Zaman tünelinde geriye giderek önemli etkinlikler için fotoğraflar ekleyebiliyor veya ortadan kaldırmak istediğiniz bir paylaşımı silebiliyorsunuz.

Zaman Tüneli, Facebook içerisinde dolaşmada yepyeni bir deneyim sunsa da, birtakım gizlilik sorunlarıyla beraber geliyor.

Zaman Tüneline geçiş ve Zaman Tünelinin temelleri

Zaman Tüneli, size üç yolla açılıyor: Zaman Tünelinizi dilerseniz şimdi, www.facebook.com/timeline adresine giderek etkin hale getirebiliyorsunuz. Veya Facebook giriş sayfanızda etkinleştirme bağlantısı çıkana kadar bekleyebiliyorsunuz. Hiçbir şey yapmadığınızda ise Facebook, bir süre sonra hesabınızı otomatik olarak Zaman Tüneli’ne aktarıyor. Her seçenekte ise Zaman Tüneliniz etkin hale gelmeden önce onu gözden geçirmek için 7 gününüz bulunuyor.

Zaman Tünelinin temelleri

Zaman Tünelini ilk açtıığınızda yeni profilinizi hemen paylaşmak veya öncelikle düzenleme yapmak arasında bir seçim yapıyorsunuz. Düzenleme yapmayı seçtiğinizde, bu işlemi en fazla 7 gün içinde tamamlamanız gerekiyor. Ancak bu süre, size fazlasıyla yetecektir.

Zaman Tünelinin üzerinde “kapak fotoğrafı” olarak adlandırılan büyük bir fotoğraf yer alıyor. Bu fotoğrafı siz belirliyorsunuz. Fotoğrafın sağ alt tarafında ise Bilgilerini Güncelle, Yaptıklarının Dökümü ve ayarlar düğmesi yer alıyor.

“Bilgilerini Güncelle”, sizi temel profil bilgilerinizi düzenleyebileceğiniz bir sayfaya yönlendiriyor. Burada işiniz, eğitiminiz, iletişim bilgisi, yaşadığınız yerler, ilişki durumları gibi bilgileri girebiliyorsunuz. Burada göreceğiniz bilgiler, Facebook profilinize eklediğiniz bilgi miktarına göre değişiyor.

7 En Yeni ve Güncel Kapak Fotoğrafları

Sosyal İconlar Başlığı facebook sayfam twitter sayfam RSS Beslemesi

Kategoriler